Zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Teatr i komputer na fizyce”

W dniu 29 października 2013 r. w klasie Ic gimnazjum została przeprowadzona lekcja w pracowni komputerowej, która jest realizowana zgodnie z wprowadzoną w tym roku innowacją pedagogiczną. Tematem lekcji było wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego do tworzenia wykresów. Uczniowie tworzyli różne typy wykresów, które poddawali dalszej obróbce. Przeprowadzona lekcja z komputerem polegała na tworzeniu, analizowaniu i interpretowaniu wykresów oraz wyciąganiu wniosków.  W dniu 13 grudnia 2013 r. na lekcji powtórzeniowej z działu Wykonujemy pomiary, uczniowie tej klasy wcielili się w rolę aktorów, odgrywając scenki na temat pomiaru długości.  Forma inscenizacji okazała się bardzo dobrym sposobem na utrwalenie i sprawdzenie dotychczasowych wiadomości młodzieży.

DSC00346

DSC00344

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu