Konkurs „Znam Europę i Unię Europejską”

Konkurs  „Znam Europę i Unię Europejską”

29 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 13 odbyła się III edycja międzyszkolnego konkursu „Znam Europę i Unię Europejską” pod honorowym patronatem Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki – Szulik oraz Europe – Direct z siedzibą w Katowicach.

Konkurs był rozgrywany w ramach miejskich obchodów 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas IV – VI. Celem konkursu było inspirowanie uczniów do zainteresowania tematyką europejską, poznanie państw Unii, ich tradycji, kultury, zwyczajów, kuchni oraz zasad funkcjonowania Unii. W konkursie wzięły udział drużyny reprezentujące sześć szkół podstawowych z Zabrza. Był on rozgrywany w formie kwizu. Uczniowie aktywnie i emocjonalnie angażowali się w udzielanie odpowiedzi w poszczególnych konkurencjach.

I miejsce - zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 31 w składzie Maria Tomiczek i Mateusz Marczak

II miejsce - zajęła Szkoła Podstawowa nr 36 w składzie Jakub Stefański i Arkadiusz Cheda

III miejsce - zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 – Paweł Kurzelowski i Paweł Regiewicz.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Wszystkim drużynom dziękujemy za aktywny udział w konkursie.

Organizatorzy:

Anna Znajomska