Konkurs kulinarny ‘’Gotuj z klasą’’

26 marca 2015 r. w Zespole Szkół Spożywczych w Zabrzu odbył się po raz piąty konkurs kulinarny ‘’Gotuj z klasą’’, w którym wzięła udział młodzież  klasy 2a, 3a i 3c Gimnazjum nr 13 w Zabrzu.

W konkursie udział wzięli:

  1. Bąk Magdalena
  2. Szafraniec Karolina
  3. Wieczorek Julia
  4. Buczyńska Natalia
  5. Stysiak Aleksandra
  6. Walczuk Barbara
  7. Gancarek Angelika
  8. Górka Natalia
  9. Lubowska Klaudia
  10. Nowak Natalia

Konkurs składał się z części teoretycznej, w której uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy kulinarnej oraz zasad zachowania się przy stole. Natomiast w części praktycznej dziewczęta zmierzyły się ze złożeniem serwetki dekorującej stół oraz krajaniem cebuli na czas.

Ponadto uczestnicy konkursu musieli wykazać się sprawnością wykonania w ciągu jednej godziny jak największej ilości klusek śląskich. Basia Walczuk i Julia Wieczorek podjęły się tego zadania i wykonały 164 kluski, których degustacja odbyła się w czasie przerwy.

Ilość ukulanych klusek przez nasze uczennice przyczyniła się do pobicia rekordu kulania klusek śląskich w Zabrzu. Rekord wyniósł  14 141 tysięcy klusek.

Młodzież Gimnazjum nr 13  uzyskała 54 punkty w konkursie i zajęła I miejsce.

Uroczyste wręczenie dyplomu i rozdanie nagród miało miejsce w restauracji „Niezłe ziółko” w Zabrzu w obecności Pani Prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik.

 

Uczestniczkom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnej edycji.

Mariola Pomorska

 

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu