Relacja z IV edycji miejskiego konkursu „Znam Europę i Unię Europejską”

15 maja 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 13 odbyła się IV edycja miejskiego konkursu „Znam Europę i Unię Europejską” pod honorowym patronatem Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki – Szulik oraz Europe – Direct z siedzibą w Katowicach. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas IV – VI. Celem konkursu było inspirowanie uczniów do zainteresowania tematyką europejską, poznanie państw Unii, ich tradycji, kultury, zwyczajów, kuchni oraz zasad funkcjonowania Unii. W konkursie wzięły udział drużyny reprezentujące sześć szkół podstawowych z Zabrza. Był on rozgrywany w formie kwizu. Uczniowie aktywnie i emocjonalnie angażowali się w udzielanie odpowiedzi w poszczególnych konkurencjach.

I miejsce zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 14 w składzie Jakub Pytlarz i Bartosz Derbot,

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 43

III miejsce  Szkoła Podstawowa nr 24.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.  Wszystkim drużynom dziękujemy za aktywny udział w konkursie.

Wydarzenie to można obejrzeć na stronie

http://www.tvzabrze.eu

 

Organizatorzy.

 

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu