III edycja Miejskiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół gimnazjalnych pt: „W 90 minut dookoła świata – przystanek Ameryka Południowa” już za nami

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu kolejny raz był jego organizatorem.

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy wykazują szerokie zainteresowanie geografią świata.
Ma on na celu m.in.:

• rozwijać w uczniach ciekawość światem
  • motywować ich do poszerzania wiedzy o Ziemi
  • motywować do korzystania z różnych źródeł informacji geograficznej
  • motywować do systematycznej pracy
  • motywować do wykorzystania technologii informacyjnych
  • rozwijać logiczne myślenie
  • motywować do stosowania wiedzy i umiejętności geograficznych w praktyce

W każdej edycji sprawdzana jest wiedza z innego obszaru kuli ziemskiej. W tym roku obszarem tym była Ameryka Południowa.

Do konkursu przystąpiło sześć zabrzańskich gimnazjów. Rywalizacja była ogromna. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani.
Dzisiaj najlepszymi okazali się reprezentanci Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w Zabrzu oraz Gimnazjum nr 1 w Zabrzu.

Nad poprawnością merytoryczną czuwał doradca metodyczny geografii i przyrody w Zabrzu Pan mgr Karol Rapior.

Już za rok kolejna edycja!
Serdecznie zapraszamy!

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska