Biały październik w Ustroniu

Na 12 października zaplanowaliśmy wycieczkę do Ustronia w Beskidzie Śląskim. Naszym celem było wejście na Równicę od strony Ustronia Polany czerwonym szlakiem. I chociaż parę dni wcześniej w Beskidach obserwowano zjawisko inwersji (na szczytach górskich odnotowano temperaturę około 15⁰C), to nasz wycieczkowy poniedziałek przywitał nas pierwszym w tym roku śniegiem i temperaturą około 1⁰C. Niezrażeni zimową aurą pojechaliśmy hartować ciało i ducha. Równicę oczywiście zdobyliśmy, odwiedzając po drodze Kolibę Pod Czarcim Kopytem i Schronisko PTTK na Równicy. Mieliśmy okazję podziwiać prawdziwie bajkowe krajobrazy, koleżeńskim rozmowom i radościom nie było końca. Zaprawieni w górskich wędrówkach już od dziś wyczekujemy następnych pełnych przygód wypraw.

Klasy 3ag i 3cg wraz z opiekunami

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu