Relacje z happeningu „PAMIĘTAJMY O BOHATERACH”

„Jeżeli jakiś naród zapomina o swoich bohaterach albo próbuje ich pomniejszać zamiast otaczać czcią i wdzięcznością, sam skazuje się na to, żeby być małym i trwożliwym narodem i traci zmysł bronienia się przed wszystkim, co obce i wrogie.”

Z okazji Święta Niepodległości Samorząd Uczniowski, zachęcony powodzeniem zeszłorocznej akcji, 10 listopada 2015 r. zorganizował na Placu Wolności w Zabrzu trzecią edycję happeningu „Pamiętajmy o Bohaterach”.

Święto Niepodległości można obchodzić inaczej, niż do tego przywykliśmy… Tym bardziej, że jego istota w większym stopniu skłania do pogody ducha, niż ponurej zadumy. Właśnie z takiego założenia wychodzą nasi licealiści.

W programie znalazły się również takie atrakcje jak: karaoke piosenki żołnierskiej, quiz tematyczny, wyświetlanie filmów o niepodległości oraz obowiązkowy punkt każdej, udanej imprezy, czyli ciepły posiłek. W tym wypadku była nim oczywiście… wojskowa grochówka!

 

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację happeningu.

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu