Warsztaty dziennikarskie – Dzień Praw Dziecka

W dniu 24 listopada odbyło się kolejne spotkanie kółka dziennikarskiego. Warsztaty prowadziła jak zawsze nasza ulubiona pani Kasia z Nowin Zabrzańskich. Tym razem spotkanie poświęciliśmy sprawom związanym z obchodami ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

Dyskutowaliśmy na temat naszych praw, pisaliśmy też krótkie artykuły zachęcające do udziału w konkursie zorganizowanym w naszej szkole z okazji Dnia Praw Dziecka. Naszymi pracami pochwalimy się przed uczniami Gimnazjum, każdy redaktor przeczyta, bowiem swoją pracę w jednej, wybranej przez siebie, klasie.

Poniżej prezentujemy teksty napisane przez nas na zajęciach.

Uwaga, konkurs!

Drodzy uczniowie!

Czy znacie swoje prawa? Czy wiecie, że macie prawo do wyrażania swoich opinii, godnych warunków życia, a nawet do odpoczynku? Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, pt. „Jestem dzieckiem – mam swoje prawa”, który ma na celu przekazanie uczniom, jak ważnie są prawa dziecka. W konkursie może wziąć udział cała klasa. Prace wykonujemy w dowolnym formacie. Nie ma żadnych ograniczeń, można dać się ponieść fantazji i przelać swoje myśli na kartkę! Wasze dzieła możecie tworzyć na godzinie wychowawczej. Oddajemy je do 27 listopada. Pamiętajcie, że prawa dziecka są równie ważne, jak prawa dorosłych. Zapraszamy!

 

Ania Fidler

 

Uwaga!

Mamy super konkurs.
Chcesz powiedzieć dorosłemu, że też masz swoje prawa? Weź udział w konkursie. Jedyne, co trzeba zrobić, to zwykła praca plastyczna w dowolnym formacie. Czy wiedziałeś, że np. masz prawo do odpoczynku, przez wielu uważane za najbardziej potrzebne? Konkurs organizowany jest w związku z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Prace można wykonywać na godzinie wychowawczej. Oddaj je do 27.11, a być może otrzymasz jedną z nagród, które czekają na ciebie.

Arek Cheda

 

Jestem dzieckiem- mam swoje prawa!

Czy znacie swoje prawa? Przekonajmy się! Każda klasa ma za zadanie stworzyć pracę plastyczną pod tytułem „Jestem dzieckiem- mam swoje prawa”. Korzystając z prawa do nauki na godzinie wychowawczej, lub w trakcie prawa do wypoczynku należy wykonać pracę plastyczną, ważne żebyście to wy się dobrze bawili, w końcu to praca grupowa!
Format i technika jest dowolna, liczy się pomysł! Prace należy składać do 27.11. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. Trzeba pokazać, że znamy swoje prawa! Powodzenia!

Oliwia Kliś

 

Jestem dzieckiem – mam swoje prawa!

 

Może nie każdy pamięta, ale jako dzieci również mamy swoje prawa.

Właśnie o takiej tematyce organizowany jest konkurs. W pracy należy ukazać prawa dziecka w jakikolwiek sposób. Styl, faktura, technika pracy jest dowolna. Najlepiej, aby przedstawić to, co według nas jest najważniejsze. Są uczniowie, którzy lubią nabywać wiedzę i dowiadywać się wielu nowych rzeczy. Są dumni z tego, że mają takie prawo. Prawo do nauki. Lecz większość z nas jest zwolennikami obijania się i niemyślenia o obowiązkach.

I mają też do tego prawo, prawo do odpoczynku, do wyrażenia własnego zdania. Tych praw jest wiele, a możecie nawet nie być tego świadomi. Dzięki temu prostemu i przyjemnemu konkursowi możecie się wiele dowiedzieć, a przy okazji zgarnąć atrakcyjne nagrody!

Termin oddania prac upływa 27 listopada, więc należy się pospieszyć!

 

Powodzenia!

Kasia Alares

Mam Swoje Prawa!!!

Dzieci też mają swoje prawa. Z okazji Dnia Praw Dziecka nasza szkoła zorganizowała konkurs. Celem jest, abyście wy wiedzieli, jakie macie prawa. Klasy powinny wykonać pracę plastyczną na ten temat. Wszyscy powinni się rozwijać przy tworzeniu swojego dzieła – w końcu prawo do rozwoju ma każdy z nas. Macie nieograniczone możliwości, użyjcie wyobraźni, farby, kredki, nawet prezentacja multimedialna. Prace wykonujemy na godzinach wychowawczych. Wiadomo, że to dobra sprawa ,można odpocząć od lekcji ,to jest naszym prawem. Oczywiście bez nagród się nie obędzie. Każda zwycięska praca zostanie nagrodzona. Prace oddajemy do 27 listopada. Życzę powodzenia wszystkim klasom!!!

Redaktor Dominik Krzos

 

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu