KONKURS MATEMATYKA W LITERATURZE I SZTUCE EDYCJA PT. „W TAJEMNICZYM OGRODZIE”

9 grudnia 2015 w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się finałowy etap Miejskiego Międzyprzedmiotowego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych Matematyka w literaturze i sztuce – edycja pt. „W tajemniczym ogrodzie”. Każdy finalista po uprzednim napisaniu wiersza w związku z wybranym prawem matematycznym musiał teraz zmierzyć się z trudnymi zadaniami z języka polskiego oraz matematyki. A po tym wysiłku prezentował jeszcze własny, wcześniej wykonany plakat nawiązujący do treści lektury Frances Hodgson Burnett Tajemniczy ogród. Przerwy wypełnione były autorskim czytaniem wierszy. Wszyscy znakomicie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi.

Pierwsze dwa miejsca zajęły szóstoklasistki ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Zabrzu Aleksandra Gołdy i Paulina Lukaszkowicz, natomiast na trzecim miejscu uplasował się piątoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Zabrzu Mateusz Dębski.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wszechstronności, a w szczególności: dużej wiedzy, opanowania sztuki logicznego myślenia i umiejętności zastosowania matematyki w praktyce, talentu plastycznego, artystycznego znawstwa, swobody wypowiedzi, wzorowej postawy. Trzymamy kciuki za Wasze kolejne naukowo – artystyczne sukcesy!

Organizatorzy:
Katarzyna Furgoł
Maria Kurda
Beata Ordon-Zaborowska

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu