Doświadczenia w Przedszkolu nr 30

Dnia 05.02.2016 r., uczennice Gimnazjum nr 13, klasy III a: Dorota, Miranda, Klaudia Ścisło i Klaudia Lubowska przeprowadziły w Miejskim Przedszkolu nr 30 w Rudzie Śląskiej zajęcia dotyczące wody. W roku szkolnym 2015/2016 nawiązaliśmy współpracę z Przedszkolem nr 30 w Rudzie Śląskiej, co jest związane z  promowaniem działań w szkole i środowisku lokalnym.

Dzieci z tej placówki wzięły udział w zabawach słowno – ruchowych związanych z wodą, a dzięki planszom edukacyjnym dowiedziały się, jak w prosty sposób można oszczędzać wodę. Przybliżanie tematyki wody najmłodszym odbyło się jednak przede wszystkim poprzez szereg doświadczeń z zakresu fizyki i chemii. Przedszkolaki w małych grupach ochoczo wlewały wodę do puszek, szklanek, butelek, zatapiały samodzielnie zbudowane statki, itp., aby poznać prawa fizyki. Wszystkie dzieci miały możliwość samodzielnie dotknąć, spróbować i doświadczyć, jak interesująca może być zabawa z wodą. Przede wszystkim jednak, dzieci wspaniale się bawiły. Ich zainteresowanie i zaangażowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu