Ćwiczenia na placu manewrowym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej

W dniu 16 marca 2016 r. młodzież klasy 1A strażackiej w ZSO nr 13 w Zabrzu uczestniczyła w pokazie ćwiczeń strażackich, które miały miejsce na placu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Celem manewrów było zaprezentowanie przez pełniących służbę strażaków  sprzętu ratowniczo-gaśniczego, jakim dysponuje PSP w Zabrzu. Uczniowie mogli zobaczyć  przygotowanie sprzętu, posługiwanie się nim podczas akcji ratowniczej,  montaż i demontaż a także  przechowywanie np.  skokochronu  przeznaczonego do zeskoku z wysokości 16 m, drabinę o wysięgu do 37 m z koszem wielofunkcyjnym, np.  do instalowania noszy czy  armatki wodnej.

Udział młodzieży w takich manewrach  doje możliwość  zdobycia wiedzy praktycznej, którą będą mogli w przyszłości wykorzystać  podczas pracy zawodowej.

Mariola Pomorska

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu