Finał Miejskiego Konkursu Ortograficznego za nami!

Już po raz XIII uczniowie zabrzańskich szkół ponadgimnazjalnych zmagali się z pułapkami ortograficznymi w finale Miejskiego Konkursu Ortograficznego. Jedenastu  finalistów w pierwszej części konkursu pracowało się z tekstem, w którym pojawiły się zwroty i wyrażenia w różnych wersjach. Należało wybrać właściwe. Do ścisłego finału przeszło pięć uczennic.

W ostateczne j rozgrywce zwyciężyły:

  • Julia Witkowska – I miejsce
  • Magdalena Holewa – II miejsce
  • Julia Raczyńska – III miejsce.

Dla finalistów nagrody ufundowali: Prezydent Miasta Zabrze, Centrum Edukacji „Siódemka” w Zabrzu oraz Zabrzański Kompleks Rekreacji AQUARIUS KOPERNIK.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Następny konkurs już za rok!

konkurs_ort1 konkurs_ort2

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu