Konkurs „Znam Europę i Unię Europejską” – już za nami

17 maja 2016 roku w naszej szkole odbyła się V edycja miejskiego konkursu „Znam Europę i Unię Europejską” pod honorowym patronatem Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki – Szulik oraz Europe – Direct z siedzibą w Katowicach. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas IV – VI. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów tematyką europejską, poznanie państw Unii, ich tradycji, kultury, zwyczajów, kuchni oraz zasad funkcjonowania Unii. W konkursie wzięły udział drużyny reprezentujące siedem szkół podstawowych z Zabrza. Był on rozgrywany w formie kwizu. Uczniowie aktywnie i emocjonalnie angażowali się w udzielanie odpowiedzi w poszczególnych konkurencjach. Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 14, drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 36   a trzecie Szkoła Podstawowa nr 26 . Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Wszystkim drużynom dziękujemy za aktywny udział w konkursie.

Organizatorzy.

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu