WYCIECZKA Z WYJĄTKOWĄ MISJĄ

Dnia 03.06.2016r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny GrŠtsch, pani Doroty Cebuli i Beaty Ordon – Zaborowskiej brali udział w wycieczce do Wisły. Wycieczka, ta była zorganizowana w ramach programu „Liter less”, dzięki, któremu uczniowie nic nie musieli za nią płacić. Wyjazd ten miał charakter nie tylko rekreacyjny, ale przede wszystkim ekologiczny, uczniowie bowiem zbierali śmieci ze szlaków górskich. Nasze szkolne Ekozespoły sprzątały okolice Wisły w ramach ogólnopolskiej akcji „Czyste góry, czyste szlaki”. Zanim jednak wyruszyliśmy na szlak, nawiązaliśmy współpracę panem Albinem Marciniakiem, który sprawuje patronat nad ogólnopolską akcją „Czyste góry, czyste szlaki” oraz Burmistrzem Miasta Wisła w celu poinformowania o akcji, którą chcieliśmy zorganizować, jak również uzgodniliśmy odbiór zebranych przez nas śmieci. Uzbrojeni w worki na śmieci i gumowe rękawiczki walczyliśmy dzielnie z puszkami, butelkami, papierkami i innymi odpadami, które nierozsądni turyści pozostawili po sobie na łonie przyrody.

Celem naszej wyprawy był szczyt Stożek. Po wdrapaniu się na górę, z pełnymi workami był czas na zasłużony wypoczynek i posiłek – tuż przy schronisku zorganizowane zostało dla naszych uczniów ognisko i pieczenie przepysznych kiełbasek. Zarówno pogoda, jak i dobry humor w tym dniu nam wyjątkowo dopisały. Zmęczeni, ale szczęśliwi, po całodniowym wysiłku wróciliśmy do Zabrza z poczuciem spełnionego dobrego uczynku.

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu