Dzień Projektów Edukacyjnych

W dniu 10 czerwca  2016 r. odbył się w naszej szkole  Dzień Projektów Edukacyjnych.  Zostało zaprezentowanych 6  projektów z 14  realizowanych. Uczniowie klas II gimnazjalnych zaprezentowali swoje projekty edukacyjne, które przygotowywali pod kierunkiem swoich opiekunów. Pierwszoklasiści bacznie obserwowali swoich starszych kolegów, ponieważ za rok to oni staną „na scenie” prezentacji. Wszystkie prezentacje wymagały od uczniów umiejętności zebrania informacji, jej przetworzenia i wykorzystania, współpracowania w zespole, przygotowania publicznej prezentacji. Wszyscy uczniowie zasłużyli na pochwały, ale były zespoły uczniów ocenione najwyżej.

Zaprezentowane  projekty to:

  1. Rodzina królewska w Wielkiej Brytanii.
  2. Spacerkiem po Zabrzu.
  3. Architektura europejskiego baroku.
  4. Tradycja jako przekaz wartości – chlebie powszedni bądź błogosławiony.
  5. Zabrze w starej fotografii.
  1. Teatr na fizyce.

Według  komisji składającej się z nauczycieli:

I miejsce – Spacerkiem po Zabrzu.

II miejsce – Teatr na fizyce.

III miejsce – Rodzina królewska w Wielkiej Brytanii.

Według oceny uczniów:

I miejsce – Teatr na fizyce

II miejsce  –  Spacerkiem po Zabrzu

-  Zabrze w starej fotografii

III miejsce – Rodzina królewska w Wielkiej Brytanii.

- Architektura europejskiego baroku

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu