Noc Naukowców

W dniu 14 października 2017 roku jak co roku młodzież gimnazjalna i po raz pierwszy uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej  pod opieką pani Anny Nowińskiej i Iwony Korycik uczestniczyli w Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej  w Gliwicach. Noc Naukowców to przede wszystkim niecodzienne podejście do spraw nauki, spora dawka humoru, spotkania z naukowcami oraz szalone eksperymenty prowadzone z badaczami. To wyjątkowa okazja, aby sprawdzić, jak naukowcy zmieniają świat i poszerzają granice wiedzy. Tym razem uczestniczyliśmy  na wydziale mechanicznym w pokazie Zabawy z fizyką. Fizyka czai się wszędzie?  Następnie braliśmy udział w pokazie Kosmiczne promieniowanie – promienie X… i nie tylko.  Na koniec  na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki uczniowie zdobywali nagrody, rozwiązując krzyżówki, wykreślanki i rebusy na temat znaczenia wody   w życiu człowieka.

 

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu