„Mistrz tabliczki mnożenia”

Zwycięzcami III etapu konkursu  „Mistrz tabliczki mnożenia” zostali:

 • Anna Wolińska – zdobyła I miejsce,
 • Joanna Sadowska – zdobyła II miejsce,
 • Norbert Szpak – zdobył III miejsce.

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

 

Proces nabywania biegłości rachunkowej w tabliczce mnożenia połączyliśmy z zabawą i sportowymi wyzwaniami, uczniowie klas pierwszych gimnazjalnych uczestniczyli w I i II etapie konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia”, organizatorami konkursu są pani Maria Kurda, pani Halina Szlachta – Kobierzewska oraz pani Beata Ordon – Zaborowska. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy  matematycznej oraz rozwijanie i pogłębianie  zainteresowań i uzdolnień uczniów. Dnia 3 grudnia 2013 roku w Gimnazjum nr 13 odbył się II etap szkolnego konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia”. Do drugiego etapu przystąpiło 16 uczniów  klas pierwszych. W ciągu 10 minut uczniowie mieli poprawnie rozwiązać 30 przykładów.
Do trzeciego etapu zostało zakwalifikowanych 10 uczestników z maksymalną ilością punktów:

 1. Łepkowski Henryk 28 p.
 2. Wolińska Anna 25 p.
 3. Sadowska Joanna 24 p.
 4. Baranowska Natalia 21 p.
 5. Zielińska Roksana 20 p.
 6. Buda Adam 17 p.
 7. Golder Mateusz 17 p.
 8. Szpak Krystian 17 p.
 9. Siębor Wiktoria 16 p.
 10.  Wojciechowska Agnieszka 14 p.

 

Trzeci etap konkursu odbędzie się 17.12.2013 r. sala 305 – 6 godzina lekcyjna.

Uczniom zakwalifikowanym do trzeciego etapu życzymy powodzenia.

© 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 w Zabrzu